Logo Na Mapie Geoportal Krajowy

Plan ogólny gminy Nowy Kawęczyn - sprawdź rejestr urbanistyczny Nowego Kawęczyna

Posiadasz działki lub planujesz zakup działki w Nowym Kawęczynie? Dowiedz się czym jest Plan Ogólny i co to dla Ciebie oznacza!

Zobacz więcej interesujących tematów, przejdź na: Geoportal Nowy Kawęczyn.

Plan ogólny Nowego Kawęczyna - Rejestr urbanistyczny gminy Nowy Kawęczyn
Plan ogólny gminy Nowy Kawęczyn

Czym jest Plan ogólny Nowego Kawęczyna?

Plan ogólny to nowy, strategiczny dokument planistyczny, który definiuje ramy rozwoju przestrzennego gminy Nowy Kawęczyn. W odróżnieniu od tradycyjnych dokumentów, plan ogólny Nowego Kawęczyna jest zbiorem danych przestrzennych, prezentowanych w formie interaktywnej mapy. Zastępuje on dotychczasowe studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego, stając się fundamentem dla wszelkich decyzji dotyczących planowania przestrzennego w Nowym Kawęczynie.

Ustalenia planu ogólnego są wiążące dla miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego oraz decyzji o warunkach zabudowy. To kluczowy dokument, który wskaże, jakie inwestycje i zabudowa będą możliwe na Twojej działce w Nowym Kawęczynie.

Plan ogólny gminy Nowy Kawęczyn

Projekt Planu ogólnego dla gminy Nowy Kawęczyn został opublikowany i jest dostępny do wglądu. Zachęcamy do sprawdzenia, jakie strefy zostały wyznaczone dla Twoich nieruchomości.

Przejdź do mapy Planu ogólnego gminy Nowy Kawęczyn w Geoportalu Na Mapie

Sprawdź działkę Online z profesjonalnym Raportem o terenie OnGeo.pl

Chcesz mieć pełen obraz swojej nieruchomości w jednym dokumencie w kilka minut? Raport o Terenie OnGeo.pl to kompleksowe opracowanie, które dostarczy Ci szczegółowych informacji o Twojej działce, w tym analizę aktualnych planów miejscowych, stref ograniczeń, zagrożeń, uciążliwości, dostępu do mediów, a także danych z ewidencji gruntów i budynków. Dzięki temu szybko i łatwo zweryfikujesz przeznaczenie swojej działki w kontekście Planu ogólnego, a także sprawdzisz potencjalne ograniczenia inwestycyjne. Nie czekaj, zyskaj pewność i podejmuj świadome decyzje! Sprawdź Raport o Terenie OnGeo.pl i zadbaj o bezpieczeństwo swojej inwestycji.

Zobacz: Przykładowy Raport dla działki OnGeo.pl

Zamów Raport dla działki

Plan ogólny Nowego Kawęczyna w liczbach

Projekt

Projekt planu ogólnego dzieli całą gminę Nowy Kawęczyn na strefy planistyczne, które określają, jakie funkcje mogą pojawić się na danym terenie: zabudowa mieszkaniowa, usługi, produkcja rolna czy tereny otwarte. Poniżej zebraliśmy najważniejsze dane: ile stref wyznaczono w gminie Nowy Kawęczyn, jaką powierzchnię zajmują i jaki to procent gminy. Sprawdź też, gdzie wyznaczono obszar uzupełnienia zabudowy, bo tylko tam po wejściu planu w życie będzie można uzyskać decyzję o warunkach zabudowy.

Powierzchnia gminy

Powierzchnia gminy

10 408.92 ha

Liczba wyznaczonych stref

Liczba wyznaczonych stref

626

Obszar uzupełnienia zabudowy

Obszar uzupełnienia zabudowy

250.67 ha

2.4% gminy

Największa strefa

Największa strefa

Strefa otwarta

82.1%

Strefy planistyczne w gminie Nowy Kawęczyn

W gminie Nowy Kawęczyn wyznaczono 626 stref planistycznych w 12 rodzajach. Największą część gminy, 82.1%, zajmuje strefa otwarta, a strefy z zabudową mieszkaniową obejmują łącznie 8%.

SymbolRodzaj strefyLiczba strefPowierzchnia [ha] Udział w powierzchni
SOStrefa otwarta588 541.1582.1%
SZStrefa wielofunkcyjna z zabudową zagrodową262592.275.7%
SJStrefa wielofunkcyjna z zabudową mieszkaniową jednorodzinną218234.242.3%
SUStrefa usługowa20156.951.5%
SPStrefa gospodarcza1587.100.8%
SRStrefa produkcji rolnej2268.040.7%
SNStrefa zieleni i rekreacji1239.730.4%
SGStrefa górnictwa330.060.3%
SIStrefa infrastrukturalna528.580.3%
SKStrefa komunikacyjna725.300.2%
SWStrefa wielofunkcyjna z zabudową mieszkaniową wielorodzinną32.190%
SCStrefa cmentarzy11.250%
Razem6269 806.86 100%

Obszar uzupełnienia zabudowy w Nowym Kawęczynie

Obszar uzupełnienia zabudowy (OUZ) to tereny, na których po wejściu planu ogólnego w życie będzie można uzyskać decyzję o warunkach zabudowy. W gminie Nowy Kawęczyn wyznaczono go na 250.67 ha, czyli 2.4% powierzchni gminy. Poza tym obszarem nowa zabudowa będzie możliwa tylko na podstawie miejscowego planu.

Porównanie z innymi gminami powiatu

OUZ w Nowym Kawęczynie: 2.4%, średnio w powiecie: 3.6%. Strefy z zabudową mieszkaniową obejmują 8% powierzchni gminy, średnio w powiecie: 9.2%. Średnie obliczono na podstawie 8 gmin z danymi.

Sąsiednie gminy

Gmina Obszar uzupełnienia zabudowy Strefy z zabudową mieszkaniową
Rawa Mazowiecka brak projektu planu ogólnego
Skierniewice brak projektu planu ogólnego
Puszcza Mariańska brak projektu planu ogólnego
Kowiesy2.5%6%
Biała Rawska brak projektu planu ogólnego

Informacje o Planie ogólnym Nowego Kawęczyna w pigułce

Chcesz dowiedzieć się więcej o Planie ogólnym? Przygotowaliśmy najważniejsze informacje w formie broszury informacyjnej w PDF:

PLAN OGÓLNY GMINY. Co to dla Ciebie oznacza?

Szczegółowe informacje o planie ogólnym gminy znajdziesz w artykule: Plan ogólny gminy. Czym jest i co zawiera?

Złóż swój wniosek do Planu ogólnego, miej wpływ na zagospodarowanie przestrzeni

Proces zbierania wniosków do Planu Ogólnego jest kluczowym etapem konsultacji społecznych, który umożliwia mieszkańcom Nowego Kawęczyna wpływ na przyszły kształt przestrzeni.

Każdy zainteresowany może złożyć wniosek do Planu ogólnego – osoby fizyczne, prawne, instytucje czy organizacje. Wnioski można składać w formie elektronicznej lub papierowej, zgodnie z wytycznymi urzędu.

Szczegółowe informacje o procedurze konsultacji społecznych planu ogólnego znajdziesz w artykule: Jak składać wnioski do Planu ogólnego? Kompletny przewodnik

Pobierz formularze wniosków POG

Szkolenia z Planu ogólnego gminy w QGIS

Dla pracowników jednostek samorządowych zajmujących się tematami związanymi z zagospodarowaniem przestrzennym, a także dla planistów, urbanistów, architektów i wszystkich branż zajmujących się gospodarką przestrzenną przygotowaliśmy dedykowane kursy z tematyki Planu ogólnego gminy.

Szkolenie "Plan ogólny gminy w QGIS – krok po kroku" to kontynuacja zakończonego w 2024 r. sukcesem projektu " WSPÓLNA PRZESTRZEŃ ", zleconego przez Ministerstwo Rozwoju i Technologii. Przeszkoliliśmy niemal 800 osób! Zapraszamy na szkolenie!

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą: Szkolenia GIS .

Pomóż nam stworzyć interaktywną mapę Planu Ogólnego Nowego Kawęczyna!

Masz informacje o aktualizacji projektu Planu Ogólnego dla Nowego Kawęczyna? Znasz stronę urzędu, gdzie udostępniono te dane? Podziel się z nami!

Jeśli jesteś przedstawicielem urzędu gminy Nowy Kawęczyn, oferujemy bezpłatną publikację danych w formie interaktywnej mapy. Proponujemy, aby gmina zamieściły na stronie urzędu link do Interaktywnej Mapy POG dla Nowego Kawęczyna, aby mieszkańcy mieli łatwy dostęp do Planu Ogólnego. To nowoczesny i wygodny sposób prezentacji, który ułatwi mieszkańcom gminy Nowy Kawęczyn oraz inwestorom korzystanie z ważnych informacji. Razem tworzymy coś wartościowego!

W zamian:

  • Dostęp do interaktywnej mapy Planu Ogólnego Nowego Kawęczyna!
  • Możliwość wpływu na rozwój narzędzia dla mieszkańców Nowego Kawęczyna.

Plan ogólny w sąsiednich gminach:

POG Rawa Mazowiecka - POG Puszcza Mariańska - POG Skierniewice - POG Biała Rawska - POG Kowiesy